Stopa sportowca przyprawia was o ból głowy? Pozbądźcie się tej choroby przy pomocy niesamowitego odkrycia

Nieodpowiednia higiena, codzienne noszenie zamkniętego i niewygodnego obuwia oraz nadmierne pocenie się stóp może prowadzić do pojawienia się choroby o nazwie stopa sportowca lub po łacinie tinea pedis. Ta zakaźna choroba najczęściej dotyka sportowców, ale może przytrafić się każdemu, szczególnie osobom, które spędzają dużo czasu mając na nogach obuwie.

Czym tak właściwie jest stopa sportowca?

Ta choroba zakaźna jest rodzajem infekcji grzybiczej, która prowadzi do złuszczania się skóry oraz silnego świądu stóp. Sama nazwa tej choroby ma związek z tym, że głównymi jej ofiarami padają sportowcy oraz tym, że sportowe obuwie przy zwiększonej potliwości stóp jest najczęstszą przyczyną samej choroby.

Na występowanie tej choroby mają wpływ także inne czynniki, takie jak:

  • otyłość,
  • starzenie się,
  • przebywanie w wilgotnych pomieszczeniach.

Złuszczająca się skóra, zawierająca elementy tej zakaźnej choroby powoduje, że wystarczy małe zaniedbanie, aby zarazić osoby przebywające w pobliżu.

Stopa sportowca i towarzyszące jej objawy

W większości wypadków stopie sportowca towarzyszą następujące objawy:

  • Sucha i popękana skóra,
  • Zaczerwienienie,
  • Rany,
  • Złuszczająca się skóra,
  • Pieczenie.

Jeżeli stopa sportowca nie jest leczona we właściwy sposób, może się rozprzestrzenić na inne części stopy. W cięższych przypadkach skóra może stać się bardzo gruba, pięty stają się suche i dochodzi do ich pękania. Infekcja może też bardzo często zająć paznokcie u stóp. Wówczas stają się one łamliwe, zgrubione, zmieniają kolor i wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach. Sama infekcja może być przenoszona na inne części ciała, a najczęściej są to ręce i pachwiny.

W jaki sposób można się uchronić przed stopą sportowca?

Ze względu na słabą odporność, niektóre osoby są bardziej narażone na infekcje grzybicze. Dlatego należy zachować pewne środki ostrożności, aby zapobiec ich wystąpieniu lub nawrocie.

Najważniejsze jest utrzymywanie odpowiedniej higieny. Stopy powinno się myć co najmniej raz dziennie i po umyciu dokładnie je osuszyć, szczególnie między palcami. W przypadku obfitego pocenia się należy zmieniać skarpetki do kilku razy dziennie. Obuwie, które nosimy powinno umożliwiać swobodny przepływ powietrza. Należy je też utrzymywać w czystości i dbać o to, by zawsze było suche.

Unikajcie chodzenia boso w saunie, na siłowni i basenie. Takie miejsca są wręcz wymarzone dla infekcji grzybiczych. Nie pożyczajcie innym przyrządów do pielęgnacji paznokci.

Jeżeli już zaraziliście się stopą sportowca, istnieje kilka sposobów na walkę z tą natarczywą chorobą. Rynek oferuje różnego rodzaju balsamy, kremy i płyny do kąpieli, a od niedawna na naszym rynku pojawił się spray Onycosolve.

Spray ten okazał się bardzo skutecznym środkiem zwalczającym infekcje grzybicze. Jest bardzo łatwy w użyciu. Sądząc po doświadczeniach osób, które go używały, efekty są widoczne już po kilku dniach stosowania sprayu Onycosolve. Został on wykonany z całkowicie naturalnych składników, tak więc nie zawiera żadnych szkodliwych czynników. Może być także stosowany jako środek zapobiegający infekcjom grzybiczym.